Італія, Ріміні
Ріміні, Італія
Одне з найбільших і популярних курортних міст Адріатичного узбережжя – Ріміні (італ. Rimini) – підійде практично всім, хто мріє про неспішний пляжний відпочинок в італійському дусі. В Ріміні є все: історична спадщина, нагадує ще про період Римської імперії, ресторани, зберігають гастрономічні традиції місцевості, тінисті парки, барахолки з вінтажними речами, старовинний порт з маяком і кораблями біля причалу, нічні клуби та дитячі розважальні зони, величезні шопінг-моли та, звичайно, головна визначна пам’ятка міста – 15 кілометрів найчистіших пляжів, які омиваються спокійним Адріатичним морем.
Пляжі на узбережжі Ріміні пронумеровані – всього їх 150. Переважна кількість пляжів — приватні, але є в місті й парочка муніципальних. Нумерація пляжних територій починається з центру міста і йде на південь. Практично всі вони закріплені за певним готелем, але це не означає, що на них не можна потрапити будь-якому з охочих. Ходити вздовж узбережжя можна де завгодно і кому завгодно з однією умовою – якщо вирішите тут розташуватися, доведеться заплатити за лежак і парасольку. Це обійдеться в середньому в € 15 на двох (за два лежаки та одну парасольку). Щоб заощадити, можна купити абонемент в готелі, до якого відноситься пляж, або у доглядача набережній. Просто розлягтися на рушник на приватному пляжі не вийде – безкоштовно тут можна просто купатися в морі та лежати на піску.
Пляжі на узбережжі Ріміні
Пляжі в Ріміні найчистіші – сміття не знайти навіть якщо є бажання. А інфраструктура відмінна: на кожній прибережній території є душі, туалети, дитячі майданчики, на багатьох також спортивні майданчики, кафе і бари. Принадність Ріміні в тому, що тут можуть легко ужитися і мандрівники, які приїхали пошуміти та потусуватися на пляжних вечірках, і родини з дітьми, і ті, кому хочеться усамітнитися і не чути нічого, крім звуків прибою (ну, майже нічого). Берегова лінія Ріміні настільки довга, а райони такі різні, що місто видасть кожному вражень за його потребам і фінансовим можливостям.
Якщо ви з тих, хто любить галасливі пляжні вечірки, краще селитися на узбережжі ближче до центру міста, недалеко від парку Фелліні (так, того самого Федеріко Фелліні, адже Ріміні – батьківщина легендарного режисера). У цьому районі розташовано безліч барів, кафе і клубів. Неподалік знаходиться знаменитий і пафонсий п’ятизірковий Grand Hotel. Але вистачає, звичайно ж, готелів і простіше.
Арка імператора Августа (Arco di Augusto)
Якщо тусуватися не в ваших планах – обирайте більш віддалений від центру район, наприклад, Viserba. Невеликі готелі та приватні будинки тягнуться тут прямо уздовж берега, при цьому ціни по кишені навіть економному мандрівникові. Цілком реально знайти скромний номер на першій лінії з видом на море за € 35 на добу. В районі досить спокійно — ночами не гримить музика, але розваг вистачає: є спортивні та дитячі майданчики, кафе, ресторани й джелатерії. А ще на узбережжі Viserba знаходиться один з кращих рибних ресторанів міста – Ristorante La Tavernetta Sul Mare (Viale G. Dati, 1). Тут готують відмінну домашню пасту з морепродуктами, подають молюсків в різних соусах і найсвіжіші устриці. А відмінним аперитивом до легкої вечірньої трапези стане MARTINI&TONIC, який тут подають у високому прохолодному келиху з лаймом і льодом – все в кращих традиціях MARTINI.
Що подивитися
Ріміні – старовинне місто зі строкатою історією, а свідки цього щедро розсипані по його центру у вигляді значних і потужних пам’яток. Приміром, міст Тіберія (Ponte di Tiberio) був побудований ще в I столітті нашої ери! Його то руйнували, то відновлювали, але міст досі справно служить городянам – обов’язково пройдіться по ньому. Ще один пам’ятник приблизно того ж періоду — арка імператора Августа (Arco di Augusto). Це найдавніша римська арка в Італії – її звели після закінчення будівництва дороги між Римом і адріатичним узбережжям у 27 році до нашої ери.
Головна площа в місті — Кавур (Piazza Cavour)
Головна площа в місті — Кавур (Piazza Cavour) – суцільно забудована історично значущими будівлями. Тут розташувалися три Палаци, мармуровий фонтан і пам’ятник Папі Павлу П’ятому. У вихідні на площі проходять барахолки — місцеві торгують цікавими антикварними штучками, вінілами, одягом та іншою цінною дріб’язком.
Обов’язково прогуляйтеся в порт, щоб помилуватися на різноманітні морські судна, пришвартовані до берега, і білосніжний маяк. Тут же можна покататися на колесі огляду, щоб побачити місто таким, як його бачать птахи. Рятуючись від італійської спеки, зазирніть в приємну кав’ярню недалеко від маяка. Там літні італійці читають газети, попивають каву з мініатюрних чашок і базікають про життя. Ще одне місце, де радимо ховатися від спеки – парк Фелліні (Parco Federico Fellini).
Найпопулярніша розважальна точка в місті — парк “Італія в мініатюрі” (Italia in Miniatura). Тут за день можна оглянути всі знакові італійські пам’ятки. Вірніше, їх мініатюрні моделі, яких в парку близько 270-ти. Є тут і знамениті споруди й з інших країн, наприклад, Афінський акрополь і Ейфелева вежа. До речі, в парку працює ще й безліч атракціонів — ідеально для мандрівників з дітьми.
Особливий привід поїхати
Сезон в Ріміні починається в травні та триває до вересня. Але формально сезон на Адріатичному узбережжі відкривається “Рожевої ночі” (La Notte Rosa) – своєрідним літнім Новим роком. З 30 червня по 1 липня вся прибережна Емілія-Романья, в тому числі й Ріміні, здригається від заходів та тусовок: тут проходять численні концерти, шоу і вистави. Вулиці міста прикрашають квітами, кулями, стрічками. Люди одягаються в рожеве і до упаду тусуються на рожевих вечірках в барах біля моря. На завершення свята в небо запускають неймовірної краси рожевий салют, який відбивається в морі. Це варто побачити!